Afkoppelen raadhuisplein Oldebroek en omgeving

Afkoppelen raadhuisplein Oldebroek en omgeving
Omwonenden van de Van Asch van Wijcklaan wisten het maar al te goed: ‘als het hard gaat regenen veranderd onze straat in een beek’. Uit stresstest berekeningen werd dit beeld bevestigd. Bij het renoveren van het gemeentehuis inclusief het raadhuisplein was het afkoppelen van het hele gebied dan ook een logische stap.
Twee vliegen in een klap
Daarnaast was het wegdek rondom het raadhuisplein aan vervanging toe en de bomen die in het plangebied stonden hadden een slechte standplaats.Omdat ook het gemeentehuis werd verbouwd en een hele nieuwe buitengevel kreeg, lag het voor de hand om tegelijkertijd ook het plein voor en de tuin rondom het gemeentehuis aan te pakken. Door deze ingrepen ontstaat een fraai, nieuw, samenhangend gebied, met een hoge verblijfskwaliteit.
Het resultaat
Het gemeentehuis is in de afgelopen tijd verbouwd. Het is een duurzaam en goed geïsoleerd gebouw geworden waarbij het hemelwater is afgekoppeld. Het plein en de omliggende wegen zijn ook afgekoppeld van het afvalwaterriool. Het hemelwater van het plein voert bovengronds af naar een grote wadi. De wadi is het groene hart van het plein geworden. Met 2 bruggetjes kunnen bezoekers van het gemeentehuis over de wadi naar de ingang lopen. Hierdoor zien bezoekers goed hoe er op een andere manier wordt omgegaan met het hemelwater.
Onder de Van Asch van Wijcklaan is een IT-riool aangelegd met een overstort op een watergang. Hierop is de verharding van de wegen aangesloten. Ook de helft van de dakverhardingen zal hierop worden aangesloten.
Het ontwerp is ontstaan op basis van een zorgvuldig doorlopen proces waarbij inwoners, betrokken ambtenaren en politiek zijn meegenomen in het ontwerpproces.
- Overig
- Tuin en erf
- Moestuin
- Overheid
- Onderwijs
- Tuin en erf